Pomysł na ślubny wystrój wnętrza

Wystrój ślubny

Wystrój ślubny

Co zrobić, jeżeli mamy do dyspozycji dużą salę, w której będziemy organizować wesele na 100 osób? Przed takim problemem stanęła moja najlepsza przyjaciółka Ela, która poprosiła mnie o zorganizowanie ogólnych wskazówek wystroju wnętrza dla firmy która zajmuje się zarządzaniem jej wesela. Właściwie to nigdy wcześniej tego nie robiłam, ale że było to ciekawe wyzwanie, postanowiłam, że oczywiście nie odmówię pomocy. A oto kilka z moich wskazówek, które mogą być pomocne dla każdego kto taki właśnie wystrój będzie urządzał.

Sprawdź jakie sklepy ślubne są dostępne w twojej okolicy i przejdź się po nich, oglądając dostępny asortyment. Osobiście nad internetowy sklep ślubny preferuję tradycyjne spotkanie ze sprzedawczynią i przejrzenie rzeczy które można tam pooglądać. W moim Poznaniu są takie trzy. Da ci to ogólną koncepcję jakie gadżety mogą posłużyć do wystroju stołów, krzeseł, sali, a nawet sali kościoła oraz kosztów jakie się z tym będą wiązały. To zawsze powinien być pierwszy punkt każdego takiego planu, ponieważ pozwoli on zaplanować kolejne kroki i wybrać ogólny nastrój oraz kolorystykę sali. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak wiele jest do wyboru w takim sklepie i jak bardzo można dekorować wystrój rzeczami specjalnie przeznaczonymi na ślub.

Pojedź do sali w której będzie odbywała się impreza. Ten etap researchu jest równie ważny. Nie oglądaj jej tylko na zdjęciach na stronie internetowej, zajrzyj w każdy zakamarek, a to pozwoli ci uniknąć jakichś pułapek. Na przykład w moim przypadku było za mało kontaktów i nie można by podłączyć wszystkich lamp stojących, dlatego skombinowaliśmy dodatkowe przedłużacze.

Zdecyduj się na jeden z wybranych stylów i bądź konsekwentna w jego realizacji. Może to być ślub typu „romantyczny” albo tradycyjny albo w ogóle, całkowicie odjechany, jak na przykład organizuje się w stylu „żołnierskim” czy „rycerskim”. To oczywiście zależy od panny młodej. Dobierz dekoracje tak aby były spójne z tym co chcesz zorganizować.

Wysłuchaj rad fotografa. Czasami fotografowie mają jakieś ciekawe koncepcje, a często znają już salę w jakiej będzie toczyła się impreza i dlatego będą w stanie wskazać ci na to, co można zmienić w twoim projekcie. W szczególności dotyczy to oświetlenia i aranżacji przestrzeni. Sugestie fotografa będą tym cenniejsze, że ma on już doświadczenie w pracy z Państwem Młodymi i pozwoli tak dobrać dekoracje, że będą podobały się przyszłym małżonkom.

Czy macie jakieś inne pomysły na co warto zwrócić uwagę? Jeżeli tak, zapraszam do pozostawienia ich w komentarzach.